Deň obce Žbince

Milí Žbinčania,

dňa 5.8.2023, sa v areáli futbalového ihriska konala akcia, ktorá sa v Žbinciach doposiaľ neudiala. Práve z tohto dôvodu som poslancom predniesol návrh, zorganizovať Deň obce nakoľko od 1. písomnej zmienky o obci ubehlo neskutočných 802 rokov. Ani jeden z poslancov nemal žiadne námietky, a preto sme sa rozhodli, že Deň obce sa u nás uskutoční týždeň po odpustovej slávnosti. Hoci to s počasím vyzeralo všelijako, nakoniec nám príroda aj tak ukázala svoju silu. Samotná účasť na Dni obce nebola malá. Zúčastnilo sa na nej totiž 288 žbinčanov a približne 60 hostí.

Po mojom krátkom príhovore a slove nášho duchovného otca sa otvorili brány skákacích hradov, ktoré tí najmenší mali zdarma. Všetkých ostatných určite potešilo zdarma pivko alebo kofola. Veľký záujem prejavili aj samotní chovatelia, ktorí neobišli výstavu drobných zvierat, ktorú na vlastné náklady pomohol zorganizovať náš rodák Janko Sabol ml., a ktorému za to patrí obrovské ďakujem. O hudobnú produkciu sa postarala hudobná skupina RamonBand, ktorá v spolupráci s moderátorom podujatia Janka Čurneho bola stále vo „švungu“. O zaujímavý a doslova akčný program sa postarali chlapi z oddelenia kynológie z OR PZ MI a PMJ KR PZ KE. Hasičský zásah nám predviedli naši borci z DHZO Žbince v spolupráci so záchranárom Štefanom Ondom. Návštevou nás poctili aj kandidáti na poslancov v najbližších parlamentných voľbách za stranu Hlas-SD na čele s poslancom NR SR Richardom Rašim, ktorý bol otvorený všetkým debatám a ktorý sa u nás cítil veľmi dobre.

Na záver by som veľmi rád vyjadril poďakovanie všetkým, ktorí sa na Dni obce zúčastnili, ale aj tým, ktorí prísť chceli, ale nemohli pre zdravotné, pracovné alebo iné rodinné udalosti. No najviac ďakujem ľuďom, ktorí priložili ruku k dielu. Preto ďakujem Martinovi Hudákovi, ktorý mal na starosť bufety a všetkým „jeho“ dievčatám v bufetoch, Miroslavovi Ondovi st. a prítomným členom DHZO Žbince za technické zabezpečenie akcie, Ľubomírovi Ivanovi, ktorý bol vždy nápomocný a taktiež ďakujem Veronike Nagyovej, Ley Nagyovej a Denise Geriovej za pomoc pri organizovaní a samotnú registráciu.

Už teraz s istotou viem, že Deň obce u nás nebol naposledy, nakoľko významných udalostí sa v Žbinciach v najbližších rokoch udeje viac.

 

                                                                                                          Alexander Ožvat

                                                                                                            starosta obce 

Súvisiace video

Deň obce Žbince_3 Prehrať Video
Deň obce Žbince_3
Deň obce Žbince_2 Prehrať Video
Deň obce Žbince_2
Nastavenia cookies